Догляд за взуттям
Чи правильно Ви доглядаєте за кросівками?
У сучасному світі дуже багато проблем і турбот, які доводиться постійно вирішувати, а для цього необхідно кудись ходити або бігти. Тому все частіше люди переходять на зручне взуття (мокасини, кросівки, балетки, кеди і т.д.)
Але оскільки за будь-яким взуттям необхідно правильно доглядати, то і таке взуття теж потребує чищення. А оскільки вони мають свої особливості, то щоб далеко не ходити, ми розповімо Вам, як правильно доглядати за кросівками.
Правила, які слід знати
- Обов'язково перед першим виходом обробити зовнішню частину кросівок водовідштовхувальним спреєм. Також буде корисно робити це і наступні рази.
- Користуватися спеціальними дезодорантами, які не тільки надають запаху, але і вбивають бактерії та грибок.
- Оскільки кросівки зроблені з текстилю і прекрасно вбирають вологу, яку виділяють Ваші ноги, необхідно хоч на день залишати їх повністю просушити.
- Якщо кросівки довгий час не носяться і лежать в коробці, то більше ймовірності, що саме такі кросівки розваляться швидше.
- Залишаючи кросівки на ніч або тривалий час, необхідно скористатись колодками, або зім'ятим папером, щоб вони не втратили форму.
Помилки при догляді за кросівками
- Прати кросівки в пральній машинці не можна, тому що прошивка та інші елементи конструкції не витримають такого впливу. Те ж саме стосується замочування. А ось устілки, шнурки, навпаки рекомендується прати саме в машинці або замінити їх на нові.
- Кросівки носяться тільки сухими, тому після того, як Ви їх помили, вони повинні повністю висохнути. В іншому випадку неприємний запах Вам гарантований.
- Сушаться кросівки не під батареєю або на ній, а за допомогою пергаментного паперу або газет, які зім'ятими кладуть всередину кросівок.
- Кросівки завжди повинні використовуватись в шкарпетках.
Як правильно чистити
- При пранні шнурків в пральній машинці, необхідно їх покласти в спеціальний мішечок, так їх потім буде зручніше знайти.
- Текстиль необхідно відмивати в 3 етапи:
- стерти свіжі забруднення ганчірочкою, яка змочена в мильному розчині;
- зубною щіткою (середньої і м'якою жорсткості) відтираються глибокі плями;
- протерти ще раз ганчіркою з мильним розчином по всій поверхні.
- Якщо мокрою ганчіркою замшеві частини не вийде відмити, тоді необхідно купити спеціальну щітку, що піднімає ворс та видаляє бруд.
- Шкіряна частина відмивається губкою з мильним розчином. Категорично не можна використовувати засоби, які містять відбілюючі речовини. А після висихання - обробити безбарвним захисним спреєм для шкіряного взуття.
- Крім прання в пральній машині, запах з устілок добре прибирає харчова сода, яка засипається всередину кросівок на ніч.
- Для очистки підошви знадобиться будь-яка щітка для взуття, а також викрутка для виколупування каменів та інших твердих забруднень.
І пам'ятайте, що правильно доглядаючи за взуттям, Ви продовжуєте його термін експлуатації.
Догляд за одягом